Jdi na obsah Jdi na menu
 

Poděkování

 

Poděkování:
Tento projekt by nebylo možno uskutečnit bez pomoci vojenských, civilních úřadů, neziskových institucí, dobrovolníků, obecních kronikářů, historiků a pamětníků v Čechách, na Slovensku, v Polsku, Itálii, Rakousku, Německu, Francii, Anglii, Skotsku a dalších zemích, které jsem během svých bádání navštívil. Považuji tedy za důležité těm, kteří se na tvorbě projektu ať už přímo či nepřímo podíleli, touto cestou poděkovat.
 
Tímto děkuji za obětavou pomoc dobrovolníkům a pracovníkům níže uvedených spolků, nadací, úřadů a institucí
 
Státní okresní a zemské archivy ČR
Veliteletví Záchrannej brigady Hasičského a záchranného sboru v Malackach
Zespół redakcyjny Gedanopedii Gdansk
Národní archiv Praha
Centralne muzeum Jenców Wojenných v Lambinowicach-Opolu
Kriegsarchiv des Österreichischen Staatsarchivs Vídeň
Vagonářské muzum ve Studénce
Městské muzeum v Jaroměři
Vlastivědné muzeum Jesenicka                    
Vojenský ústřední archiv-Praha
Redakce krnovských novin Region                     
Podnikový archiv třineckých železáren
Archiv Vítkovice a.s.
Muzeum Těšínska v Českém Těšíně
Muzeum Fojtství v Kopřivnici
Městské muzeum v Králíkách                  
Muzeum im. Jana Dzierzona v Kluczborku
Gedenkstaette und Museum Trutzhain
KZ-Gedenkstätte Dachau
Heimatsmuzeum Stadt Moosburg
Stiftung lager Sandbostel
Krkonošské muzeum ve Vrchlabí
Židovské muzeum v Seredi.
Památník romského holocaustu
Stiftung Festung Ingolstadt
Stiftung Topographie des Terrors, Dokumentationszentrum NS-Zwangsarbeit Berlin
KZ-Gedenkstätte Neuengamme
Stiftung Gedenksttten Buchenwald und Mittelbau-Dora
Bayerisches Hauptstaatsarchiv
Archiv Kanceláře prezidenta republiky                   
Obecní a městské úřady, kteří byli nápomocny během dotazníkových akcí projektu EVZI
Muzeum Walki i Meczenstwa w Treblince
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie
Muzeum Powstania Warszawskiego
Willi-Bredel Geselschaft
Muzeum Regionalne im. Wł. Golusa, Ostrzeszow
Heimat-und GeschichtsvereinZöschen
Kreisvolkshochschule Holzminden
Stadtmuseum Hoyerswerda
Forderkreis Bundesfestung Ulm
Dokumentationszentrum Oberer Kuhberg
Stiftung Bundesfestung Ulm
Stiftung Frankfurter Schullandheim Wegscheide
Stiftung Brandenburgische Gedenkstätten
Muzeum Gross-Rosen v Rogoznicy  
KZ-Gedenkstätte Mauthausen
Państwowe Muzeum na Majdanku
Justizvollzugsanstalt St.Gerogen-Bayreuth
Muzeum Stutthof
Věznice a ústav pro VZD Opava
Vojenské gymnázium v Moravské Třebové
Biblioteka Naukowa MZK Klodzko
Der Dokumentations- und Lernort Baracke Wilhelmine
Wydział PNŚ, Dzialdowo
Specjalny Osrodek Szkolno-Wychowawczy Dobroszyce
Muzeum Dulag 121
Mémorial du Camp de Rivesaltes
Comrie Heritage Group
Civico museo della Risiera di San Sabba
Gedenkstätte Breitenau
Gedenkstätte Langenstein-Zwieberge
Landesaufnahmebehörde Niedersachsen, Standort Grenzdurchgangslager Friedland
Fondazione ex Campo Fossoli
Stadt Weiden i.d.OPf., Amt für Kultur, Stadtgeschichte und Tourismus
Vagonářské muzeum Studénka
KVH - Pevnost Terezín
Towarzystwo Przyjaciol Deblina
 
Rád bych dále uvedl několik jmen těch, kteří mě během bádání v terénu i archivech nemálo pomohli cennými radami a informacemi. 
 
: Jerzy Trzasowski
: Michaela Neubauerová
: Josef Adamec
: Roman Jánas
: Jiří Ondrejkovič
: Mark Hickman
: Grzegorz Kaminsky
: Jitka Gruntová
: Lubomír Hanzelka
: Marcela Řeháková
: Pavel Vašata
: Miloslav Kužílek
: Miloslav Bartoš
: Blanka Zázvorková
: Tomáš Jakl
: Jiří Topinka
: Zbyšek Nechanický
: Jana Hradilová
: Markéta Prontekerová
: Václav Sádlo
: Zdeněk Duda
: Jan Racek
: Karel Koc
: Lenka Tučková
: Emil Kulfánek
: Helmut Mürling
: Bernhard Kerscher
: Dörthe Engels
: Jens Binner
: Karel Mikula
: Emil Horváth
: Martin Korcok
: Martin Marek
: Jiří Vondra
: Wojciech Pasek
: Małgorzata Ogonowska
: Dagmar Procházková
: Pavla Skokanová
: Eva Liszoková
: Iwona Oleszczuk
: Edward Kopówka
: Lutz Rothe
: Piotr Tarnawski
: Piotr Głogowski
: Hans-Kai Möller
: Mirosława Rzepecka
: Jan Valenta
: Edda Schaaf
: Silvana Gattschau
: Hilko Linnemann
: Elke Roschmann
: Markus Theile
: Wolfgang Hessberger
: Axel Drieschner
: Thomas Bobrich,
: Lucie Syrová
: Jan Kux
: Jiří Vymětalík
: Petr Bartošík
: Karel Podolský
: Pauline Spurle
: Pavlína Ďuricová
: Horst Seferens
: Janusz Barszcz
: Alyn Beßmann
: Albert Knoll
: Regine Heubaum,
: Stephan Matyus,
: Bohdan Kaňák
: Łukasz Myszala
: Johanna Rubenbauer
: Dofek Vladimír
: Danuta Drywa
: Barbora Šumberová
: Jan Głowa
: Marek Lazarz
: Irena Klimaszewska,
: Harald Grote,
: Anna Wolska,
: Maciej Boenisch,
: Robin MAMRAK
: Blair Urquhart
: Will Reid
: Francesco Fait
: Gunnar Richter
: Ellen Fauser,
: Thomas Prieser
: Monika Hinze
: Jolanta Aniszewska
: Isabella Giovanardi
: Florian Rouliès
: David Valůšek
:Hans Ott
: Irena Kumprichtová
: Jaroslava Zemanová
: Roman Hartl
: Jan Polák
: Milerová Jiřina
: Sebastian Schott,
: Danuše Filipová
: Roman Reil
: Ondřej Šalek
:Lukáš Král
:Martin Šmída
: Ivan Rous
: Jiří Jordán Hrych
: Jiří Smutný
: Ladislav Macek,
: Jiří Lapáček
: Christine Glauning
: Hans Gerstmann
: Reimer Möller
: Ingrid Sauer
: Miroslav Vild
: Josef Špaček
: Jiří Řezníček
: Karel Búna
: David Hubený
: Martina Šmídtová