Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Chomutov/Kommotau (Wehrkreis IV) I

1. 10. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Chomutov/Kommotau (Wehrkreis IV)
Vrskmaň/Wurzmes Wurzmes Bety Schacht Zajatci ubytováni v táboře nedaleko uhelného dolu Bety, kde pracovali. Komando průměrně sestávalo z 90 zajatců. 3 zajatci byli zastřeleni. Pohřbeni na místním hřbitově.   Andrej Nikoljenko 200656 IVB Zemřel 24.4.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Jakov Golubjenko 172161 IVB    
        Aljexandr Kulik 172193 IVB    
        Aljexej Isajenko 185150 IVB    
        Anatolij Machiniko 203500 IVB    
        Grigorij Sutkovoj 204923 IVB Zemřel 22.6.1944 v Libkovicích Uprchl
        Andrej Abalmasov 45346 IVH Zemřel 8.3.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Michail Gavrikov 203499 IVB Zemřel 15.7 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Vladimir Rjeva 38089 IVH Zemřel 4.10.1943 v Libkovicích  
        Fjedor Maljuk 216909 IVB    
        Genadij Kavjerzin 216917 IVB    
        Ivan Žukov 216918 IVB    
        Stjepan Mazurov 216919 IVB    
        Jefim Vjerješčak 216920 IVB    
        Vasilij Maslov 216924 IVB    
        Grigorij Zajcjev 216937 IVB    
        Pjetr Potjerjajev 216938 IVB    
        Gjenadij Baranov 21640 IVB    
        Andrej Guščin 216941 IVB    
        Iosif Pčjela 216944 IVB    
        Vasilij Djerjevjankin 216946 IVB    
        Vasilij Sidorjenko 216956 IVB    
        Andrej Zatylkin 216958 IVB    
        Sergej Spiridonov 216967 IVB    
        Grigorij Lukašov 216974 IVB Zemřel21.12.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Pjetr Chmarskij 216976 IVB    
        Grigorij Molodcov 216979 IVB    
        Ivan Žurkin 216980 IVB    
        Pjetr Platonov 216982 IVB    
        Fjedor Poljakov 216983 IVB    
        Pjetr Šopin 216984 IVB    
        Pjetr Siplivych 216985 IVB    
        Aljexej Kudinov 216992 IVB    
        Nikolaj Kupracjevič 216996 IVB    
        Ivan Bojčuk 216904 IVB    
        Michail Graščjenkov 216890 IVB    
        Jegor Sidjakin 216882 IVB Zemřel 30.6.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Boris Rybalskij 216874 IVB Zemřel 6.7.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Sergej Dvojeglazov 216872 IVB    
        Ivan Vjatčjenin 216871 IVB    
        Maxim Baula 216855 IVB    
        Ivan Pugačjev 216846 IVB    
        Sergej Sudakov 216843 IVB    
        Leontij Kamyšan 216830 IVB    
        Aljexandr Mjelnik 216828 IVB    
        Michail Lisin 216820 IVB    
        Vladimir Kotov 216812 IVB    
        Jegor Ašichmin 216806 IVB    
        Andrej Galkin 216796 IVB    
        Nikolaj Agapov 216795 IVB    
        Vasilij Žukov 216794 IVB    
        Pjetr Zavgorodnyj 216793 IVB    
        Aljexej Skvorcov 216787 IVB    
        Stjepan Kasinskij 216782 IVB    
        Fjedor Mišin 216775 IVB    
        Nikolaj Kirilov 216763 IVB    
        Ivan Bardovskij 216755 IVB    
        Viktor Paškov 216753 IVB    
        Ivan Bardin 216752 IVB    
        Alexej Muchjejkin 216751 IVB    
        Nikolaj Ilin 216743 IVB    
        Nikolaj Koškovskij 216728 IVB    
        Ivan Kurčatov 216724 IVB    
        Konstantin Kantjemirov 216715 IVB    
        Nikolaj Pachomov 216709 IVB    
        Aljexandr Potapov 216699 IVB    
        Andrej Kazancjev 216693 IVB Zemřel 27.9.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Fjedor Novosadov 216690 IVB    
        Ivan Pjetrjenko 216683 IVB    
        Leonid Truškov 216680 IVB    
        Ilja Michailov 216679 IVB    
                 
Ervěnice/Seestadtl AK Seestadt Zajatci ubytováni ve dvou táborech. První tábor spadal do kompetence firmy SUBAG a nesl pořadové číslo 12. Zajatci zaměstnáni na dolech Fortuna, Hedviga a Julius III. V táboře bylo umístěno přibližně 450 sovětských zajatců. Úmrtnost byla vysoká. Průměrně umírali 2 zajatci denně. Zemřelí byli pohřbíváni na ruském hřbitově v Souši. Zajatci setrvali v táboře až do příchodu Rudé armády.Druhý tábor se nacházel v prostoru elektrárny, kde zajatci rovněž pracovali.   Andrjej Lipčinskij 34770 IVH Zemřel 12.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Ducjev 216905     Dulag Likwitz/Libkovice
        Michail Gavrikov 203499 IVB Zemřel 15.7 1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Aljexej Bjessonov 161450 IVB Zemřel 29.8 1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Matvej Laptjev 171546 IVB Zemřel 28.11.1943 v Teplicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Lavrentyj Tichonin 86314 VIIIF Zemřel 12.7.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Jegor Petrov 33293 IVH Zemřel 18.1.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
  Seestadtl Subag     Aljexjej Glazkov 34371 IVH Zemřel 25.2.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
  Seestadtl Subag     Sjemjen Listochvjero 33473 IVH Zemřel 23.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Vasilij Kolomijcjev 33276 IVH Zemřel 14.5.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Michail Kuznjecov 33452 IVH Zemřel 3.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Elektrowerk     Vladimir Kozlitin 30561 IVH Zemřel 2.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Elektrowerk     Sjergjej Zjenin 23235 IVH Zemřel 13.4.1943 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Pjetr Kovaljev 35436 IVH Zemřel 9.12.1942 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
  Seestadtl Subag     Michail Mironov 36457 IVH Zemřel 25.9.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ivan Firjagin 36595 IVH Zemřel 12.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Timofej Kismjerješkin 34754 IVH Zemřel 11.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Grigorij Tiričjev 37314 IVH Zemřel 16.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Vasilij Ljeonov 33728 IVH Zemřel 26.11.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Gali-Ulla Aljekbajev 38763 IVH Zemřel 23.12.1942 ve Varnsdorfu  
  Seestadtl Subag     Andrjej Nikolajuk 35806 IVH Zemřel 13.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ivan Fadjejev 44100 IVH Zemřel 7.1.1943 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ischak Nizibullin 32890 IVH Zemřel 23.9.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Zakir Gabajduli 34416 IVH Zemřel 8.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ivan Panarin 33557 IVH Zemřel 5.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Pavjel Pastuchov 36910 IVH Zemřel 6.11.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ignatij Bazyljev 36726 IVH Zemřel 10.7.1943 v Ústí nad Labem  
  Seestadtl Subag     Nikolaj Šatalov 33288 IVH Zemřel 29.11.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Gavril Sidorov 33298 IVH Zemřel 23.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Aljexandr Rjepijev 33514 IVH Zemřel 27.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Timofjej Panin 33519 IVH Zemřel 14.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Michail Šjeršov 34716 IVH Zemřel 10.12.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Arkadij Makarov 38685 IVH Zemřel 20.11.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Vladimir Chrjebtov 44088 IVH Zemřel 9.1.1943 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Afanasij Lysjenkov 37331 IVH Zemřel 4.2.1944 v Ervěnicích  
  Seestadtl Kraftwerk     Ivan Šumakov 43473 IVH Zemřel 7.11.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Kraftwerk     Prokop Mitjagin 43341 IVH Zemřel 6.3.1943 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Pavjel Drokin 45279 IVH Zemřel 5.1.1943 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Nikolaj Orlov 32874 IVH Zemřel 13.10.1942 v Ervěnicích  
  Seestadtl Subag     Ivan Sadykov 34664 IVH Zemřel 8.10.1942 v Ervěnicích  
        Aljexandr Viktorov 171563 IVB Zemřel 7.4.1943 v Libkovicích  
        Foma Kabanjec 171998 IVB Zemřel 9.2.1943 v Libkovicích  
        Vasilij Singur 86320 VIIIF Zemřel 21.7.1944 v Libkovicích  
        Andrej Abalmasov 45346 IVH Zemřel 8.3.1943 v Libkovicích  
        Vasilij Tarasov 36503 IVH Zemřel 28.12.1942 v Libkovicích  
        Pavjel Rodin 33868 IVH Zemřel 25.12.1942 v Libkovicích  
        Michail Sokolov 172309 IVB Zemřel 3.7.1943 v Libkovicích  
        Ivan Maximovič 170845 IVB Zemřel 30.6.1943 v Libkovicích  
        Michail Matjuščjenko 216906 IVB    
        Michail Bogoljukov 216907 IVB    
        Michail Sergijenko 216911 IVB    
        Fjedor Maljuk 216909 IVB    
        Aljexandr Myškin 216910 IVB    
        Konstantin Moskvičjev 216912 IVB    
        Pavjel Rožnov 216913 IVB    
        Dimitrij Motovilov 216914 IVB    
        Pavjel Šackij 216915 IVB    
        Pavjel Komarov 216916 IVB    
        Genadij Kavjerzin 216917 IVB    
        Ivan Žukov 216918 IVB    
        Stjepan Mazurov 216919 IVB    
        Jefim Vjerješčak 216920 IVB    
        Pavjel Lysjenko 216921 IVB    
        Pavel Čjernobajev 216922 IVB    
        Michail Prichodko 216923 IVB    
        Vasilij Maslov 216924 IVB    
        Sergej Smmirnov 216926 IVB    
        Petr Titarjenko 216927 IVB    
        Ivan Sidorov 216928 IVB    
        Aljexandr Fomin 216930 IVB    
        Ivan Golcov 216931 IVB    
        Vasilij Kuratov 216933 IVB    
        Afanasij Šarapov 216934 IVB    
        Nikolaj Zujev 216935 IVB    
        Nikolaj Sjerjebjakov 216936 IVB    
        Grigorij Zajcjev 216937 IVB    
        Pjetr Potjerjajev 216938 IVB    
        Gjenadij Baranov 21640 IVB    
        Andrej Guščin 216941 IVB    
        Ivan Minjejev 216942 IVB    
        Ivan Rafailov 216943 IVB    
        Iosif Pčjela 216944 IVB    
        Vasilij Djerjevjankin 216946 IVB    
        Dimitrij Abramov 216947 IVB    
        Michail Pirožok 216948 IVB    
        Ivan Bjeljakov 216949 IVB    
        Vasilij Bozotov 216951 IVB    
        Pavjel Šmatok 216953 IVB    
        Konstantin Jerjemjejev 216955 IVB    
        Vasilij Sidorjenko 216956 IVB    
        Andrej Zatylkin 216958 IVB    
        Dimitrij Frolov 216959 IVB    
        Jakov Nikitajev 216960 IVB    
        Aljexandr Čubarov 216961 IVB    
        Aljexandr Kaširin 216962 IVB    
        Boris Nikulin 216963 IVB    
        Michail Pjetrov 216964 IVB    
        Pjetr Prochorov 216965 IVB    
        Nikolaj Norkin 216966 IVB    
        Sergej Spiridonov 216967 IVB    
        Ivan Jakimjenko 216968 IVB    
        Pjetr Savin 216969 IVB    
        Ustin Kravčjenko 216970 IVB    
        Ivan Ivanovič 216971 IVB    
        Jefim Fomjenkov 216972 IVB    
        Charlampij Kondrašov 216973 IVB    
        Grigorij Lukašov 216974 IVB Zemřel 21.12.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Sjemjen Sališčjev 216975 IVB    
        Pjetr Chmarskij 216976 IVB    
        Aljexej Vjerješčagin 216977 IVB    
        Vitalij Njekrasov 216978 IVB Zemřel 3.1.1942 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Grigorij Molodcov 216979 IVB    
        Ivan Žurkin 216980 IVB    
        Aljexandr Sudarikov 216981 IVB    
        Pjetr Platonov 216982 IVB    
        Fjedor Poljakov 216983 IVB    
        Pjetr Šopin 216984 IVB    
        Pjetr Siplivych 216985 IVB    
        Pjetr Altunin 216987 IVB    
        Jakov Jermišin 216988 IVB    
        Michail Manišin 216989 IVB    
        Pjetr Novikov 216991 IVB Zemřel 14.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Aljexej Kudinov 216992 IVB    
        Ivan Glagoljev 216993 IVB   Uprchl
        Pjetr Dolbja 216995 IVB    
        Nikolaj Kupracjevič 216996 IVB    
        Ivan Kytin 216997 IVB