Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Děčín/Tetschen (Wehrkreis IV)

28. 9. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Děčín/Tetschen (Wehrkreis IV)
Děčin-Březiny/Tetschen-Birkigt    Zajatci pracovali pro Říšské dráhy   Michail Filipjenko 154263 IVB    
        Pavel Kaznačjejev 154499 IVB    
        Pjetr Zinčjenko 153325 IVB Uprchl  
        Sjemjen Voščajev 153326 IVB Zemřel 7.5.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Kostjuničjev 153327 IVB    
        Ivan Pjeljepjec 153341 IVB    
        Dimitrij Makarov 153400 IVB    
        Sjergjej Gulin 153441 IVB    
        Stjepan Charitonjenko 153502 IVB Zemřel 26.8.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Iljašin 153757 IVB    
        Anatolij Ovsjanikov 153766 IVB    
        Nikolaj Aljexjejev 154853 IVB    
        Stjepan Pronin 154855 IVB    
        Ivan Skačkov 154866 IVB    
        Nikolaj Korinjenko 154871 IVB    
        Dimitrij Šaljajev 154890 IVB    
        Pjetr Davidovskij 155006 IVB    
        Ignat Bjelikov 155401 IVB    
        Pjetr Litvinov 155517 IVB Zemřel 5.7.1942  
        Nikolaj Zadvornov 154349 IVB    
        Nikolaj Djedkov 154375 IVB    
        Prokop Aksjenov 154485 IVB Zemřel 6.6.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Konjaškin 154497 IVB    
        Grigorij Romanov 154611 IVB    
        Jurij Katjuchov 154619 IVB    
        Nikolaj Boldyrjev 154706 IVB    
        Aljexandr Brovčjenkov 154707 IVB    
        Archip Kovaljenko 155250 IVB    
        Dimitrij Ryžjenkov 155258 IVB    
        Aljexej Krupin 151118 IVB Zemřel 23.3.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
                 
Kerhartice/Gersdorf bei Böhm. Kamnitz       Zachar Zvjetkov 45964 IVH Zemřel 12.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexjej Platonov 48963 IVH Zemřel roku 1944 v Ústí nad Labem  
        Grigorij Fomin 46143 IVH Zemřel 2.1.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Michail Fjedotov 48100 IVH Zemřel 3.5.1943, pohřben v Libkovicích  
        Aljexej Golovastikov 45358 IVH Zemřel 26.1.1943 ve Střekově  
        Ivan Njesinov 128302 IVB Zemřel 17.4.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Maxim Fjetisov 143711 IVB Zemřel 15.9.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Fjedotov 48100 IVB Zemřel 3.5.1943, pohřben v Libkowicích  
        Aljexej Maslov 49394 IVB Zemřel 17.12.1942, pohřben v Libkowicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedor Trubinov 47028 IVH Zemřel 27.12.1942, pohřben v Libkowicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Asjejev 151368 IVB    
        Aljexandr Ajelnikov 47064 IVH Zemřel 18.3.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Zachar Zvjetkov 45964 IVH Zemřel 12.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Zachar Zvjetkov 45964 IVH Zemřel 12.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
                 
Libouchec/Konigswald   Zajatci nasazeni u říšských drah   Ilja Marodudov 145462 IVB Zemřel 16.12.1944 na pozemku říšských drah v Ústí nad Labem, Humboldstrasse po explozi časované bomby  
        Vasilij Jarcjev 161470 IVB    
        Salimachan Gadžijev 165216 IVB Zemřel 16.5.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Jakov Jefimov 151695 IVB    
        Ivan Nazolin 151696 IVB    
        Michail Ložkarjev 151703 IVB    
        Ivan Švjejkin 151707 IVB    
        Ivan Radkov 151716 IVB    
        Michail Gubanov 151718 IVB    
        Fjedor Valujev 151727 IVB    
        Stjepan Sipjenko 151753 IVB    
        Petr Strjepjetov 151777 IVB    
        Ivan Jakovljev 151778 IVB    
        Fjedor Volkov 151781 IVB    
        Pavjel Sokolov 151822 IVB    
        Sjergej Popov 151825 IVB    
        Fjedor Sivač 151833 IVB    
        Petr Sutormin 151834 IVB    
        Nikolaj Čjerjepachin 151836 IVB    
        Ilja Tiškov 151840 IVB    
        Michail Jerošin 151844 IVB    
        Petr Djeribizov 151862 IVB    
        Sjemjen Nosikov 151868 IVB    
        Aljexej Suslin 151130 IVB    
        Aljexjej Butulkin 151358 IVB Zemřel 25.9.1942 v Jakobsthal  
        Vladimir Dugin 151353 IVB    
        Stjepan Charitonjenko 153502 IVB Zemřel 26.8.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
                 
Tisá-Libouchec/Tyssa-Konigswald   Zajatci nasazení na kolejovém svršku na stanici v Tisé   Afanasij Malicjev 161495 IVB    
        Dionisij Movčan 161523 IVB    
        Nikolaj Matijanov 161531 IVB    
        Sjemjen Bunakov 161541 IVB    
        Nikolaj Futiko 161558 IVB    
        Aljexej Šujkin 161765 IVB    
        Foma Rjapka 162402 IVB    
        Arsjen Miščjenko 162404 IVB    
        Moldovaj Omursagov 162432 IVB Zemřel 4.10.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Sanzisbaj Papijev 162431 IVB    
        Abram Danilov 162441 IVB    
        Aljexej Šjevcov 162442 IVB    
        Michail Žadan 162444 IVB    
        Andrej Smirnov 151386 IVB    
                 
Dolní Kamenice/Nieder Kamnitz    Zajatci přivedeni roku 1944. Ubytováni v dřevěném baráku na západním okraji katastru obce Dolní Kamenice, v blízkosti koncentračního tábora Rabštejn. Komando sestávalo z 108 ruských vojínů a důstojníků.  Nasazeni na práci v továrně Waserflugzeugbau Bremen (WFG). 8.5.1945 byli zajatci osvobozeni.    Grigorij Grjebješčikov 151082 IVB Zemřel 4.8.1942 v Dolní Kamenici  
        Pjetr Lukijanov 162512 IVB    
        Grigorij Kisjeljev 50147 IVH Zemřel16.10.1942 v Dolní Kamenici  
        Ivan Goljenko 164717 IVB    
        Michail Carčjenko 164388 IVB    
        Ivan Najančuk 164793 IVB    
        Pjetr Zorič 165064 IVB    
        Fjedor Fomjenko 151427 IVB    
        Ivan Asjejev 151368 IVB    
        Vladimir Pastuchov 151333 IVB    
        Porfirij Bočarov 151304 IVB    
        Ivan Bobin 153445 IVB Zemřel 21.11.1942  v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Gagarin 155090 IVB Zemřel 21.4.1943  v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Vasilij Jesipov 162253 IVB    
        Makar Nužnyj 162293 IVB    
        Stjepan Šalygin 165069 IVB    
        Magomjet Pajzulajev 165206 IVB    
        Mochamjed Manapov 165207 IVB    
        Salimachan Gadžijev 165216 IVB Zemřel 16.5.1944  v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Magomjet Ismailov 165227 IVB Zemřel 6.10.1942 ve Wilsdorfu  
        Basyr Gadžijev 165232 IVB    
        Michail Malikov 174201 IVB    
        Sjergej Zjemljanikov 164650 IVB Zemřel 16.10.1943 v LibkovicíchLikwitz Dulag Likwitz/Libkovice
        Grigorij Kolodin 152056 IVB    
        Prochor Vjerjevkin 151238 IVB    
        Ivan Docjenko 151273 IVB    
        Nikolaj Tolstonožjenko 161243 IVB    
        Fjedor Bulgakov 161323 IVB    
        Dmitrij Gladčjenko 161344 IVB    
        Dimitrij Bjerježnoj 161353 IVB    
        Andrej Strjeljec 161387 IVB    
        Grigorij Borcov 161456 IVB    
        Nikolaj Matvjejev 161636 IVB    
        Stjepan Jluliko 162166 IVB    
        Grigorij Dudnik 162198 IVB    
        Vasilij Brik 162216 IVB Zemřel 6,9.1944  v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Dmitrij Pinčuk 151146 IVB    
                 
Horní Březiny/Oberbirkigt bei Tetschen       Vasilij Bjelickij 151371 IVB    
        Fjedor Nikitin 151327 IVB    
        Pjetr Zinčjenko 153325 IVB    
        Andrjej Sysojev 218580 IVB    
        Michail Sizov 47323 IVH    
        Ivan Latyšjev 151711 IVB    
        Nikolaj Potapov 215320 IVB    
        Stjepan Prichodko 151145 IVB    
        Dmitrij Pinčuk 151146 IVB    
        Tit Kovaljev 151150 IVB    
        Alexej Piskunov 151173 IVB Zemřel 22.5.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Boronin 151197 IVB    
        Nikolaj Miljutin 151201 IVB    
        Ivan Čjernyj 151210 IVB    
        Aljexej Čjernouchov 151211 IVB    
        Andrej Gološčapov 151213 IVB    
        Ivan Šjeljest 151265 IVB    
        Ivan Malachov 184577 IVB Zemřel 20.11.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexej Moskaljenko 184737 IVB    
        Sidor Chljebko 184800 IVB    
        Konstantin Pašurin 184911 IVB    
        Ivan Stryžak 184953 IVB    
        Anatolij Bojačjev 161559 IVB    
        Stjepan Sipjenko 151753 IVB    
                 
Děčín/Tetschen    Zajatci pracovali pro říšské dráhy   Michail Filipjenko 154263 IVB    
        Nikolaj Zadvornov 154349 IVB    
        Nikolaj Djedkov 154375 IVB    
        Prokop Aksjenov 154485 IVB Zemřel 6.6.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Konjaškin 154497 IVB    
        Pavel Kaznačjejev 154499 IVB    
        Grigorij Romanov 154611 IVB    
        Jurij Katjuchov 154619 IVB    
        Nikolaj Boldyrjev 154706 IVB    
        Aljexandr Brovčjenkov 154707 IVB    
                 
Děčín/Tetschen   Zajatci nasazeni we firmě W. Peschke 171286 Vladimir Sidorov 171286 IVB    
      162257 Ivan Krachmaljev 162257 IVB    
                 
Děčín Staré město/Tetschen Altstadt    Zajatci nasazeni ve strojírně firmy Rausendorf   Vasilij Golinovskij 151306 IVB    
        Michail Popov 163918 IVB    
        Ismail Gumatdinov 163999 IVB Zemřel 12.11.1942 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexandr Vjaznikov 162008 IVB    
        Aljexandr Brovčjenkov 154707 IVB    
        Fjedor Šapjekin 154763 IVB    
        Georgij Runov 151067 IVB    
        Pavjel Timochov 163550 IVB    
        Pjetr Didjenko 164211 IVB    
        Nikolaj Pomočilin 164372 IVB    
        Aljexandr Kapraljenko 164387 IVB   Uprchl
        Pantjeljej Kotjeljevič 164492 IVB    
        Pavjel Čjernobrovkin 164517 IVB    
        Ilja Bjesogonov 164524 IVB    
        Viktor Markjejev 164711 IVB    
        Anatolij Roslikov 164721 IVB    
        Aljexandr Volocha 165063 IVB    
        Nikita Pjelych 165165 IVB    
        Fjedor Kudrin 165200 IVB    
        Ivan Latyšjev 151711 IVB    
        Timofej Sjemdjanov 161602 IVB    
        Konstantin Bjezmjenov 162095 IVB    
        Petr Siničkin 162206 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Jurij Katjuchov 154619 IVB    
        Stjepan Prichodko 151145 IVB    
        Alexej Piskunov 151173 IVB Zemřel 22.5.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Šjeljest 151265 IVB    
                 
Dobkovice/Topkowitz   Zajatci nasazeni v provozu firmy Umlauft   Michail Pjetručjenka 151967 IVB    
        Jefim Jašin 161845 IVB    
        Nikolaj Nječaj 171987 IVB    
        Dimitrij Brigov 172094 IVB