Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Lom u Mostu/Brux (Wehrkreis IV) VIII

1. 10. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Obrnice/ Obernitz   Zajatci přivedeni v lednu 1943. Ubytováni v táboře na severním okraji obce, v prostoru štěrkovny. Nasazeni na lámání kamene a v drtírně štěrku. Komando sestávalo z 50-55 zajatců. Táborem prošlo celkem 300 zajatců, 2 sovětští zajatci zemřeli přirozenou smrtí a 3 byli na útěku zastřeleni. Zemřelí pohřbeni na volném prostranství u hřbitova. Setrvali až do 5.5.1945.    Filip Šmorgunjenko 218438 IVB    
        Ivan Lukjančikov 216684 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjeodosij Ljepnjagov 35764 IVH Zemřel 2.5.1943 tranzitním táboře Libkovice  
        Michail Pjetrov 216964 IVB    
        Grigorij Bogatov 216839 IVB    
        Viktor Jeršov 216823 IVB    
        Sergej Bjerjezin 216821 IVB Zemřel 14.8.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Pjetr Kudajev 216810 IVB    
        Jakov Gjeta 216808 IVB Zemřel 8.9.1944 v zajateckém lazaretu Zeithein  
        Jegor Ašichmin 216806 IVB    
        Kuzma Žarov 216804 IVB    
        Michail Vinogradov 216803 IVB    
        Fjedor Kapran 216790 IVB Zemřel 19.8.1944 v zajateckém lazaretu Zeithein  
        Pavjel Kudinov 216786 IVB    
        Pjetr Skljarjenko 216779 IVB    
        Makar Korčagin 216770 IVB    
        Genadij Kazancjev 216766 IVB    
        Vasilij Volkov 216765 IVB    
        Petr Antonov 216764 IVB    
        Sergej Matvjejev 216745 IVB Zemřel 2,10.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Šjendrik 216742 IVB   Uprchl
        Petr Vasiljenko 216740 IVB Zemřel 30.3.1944, pohřben v Šladnik  
        Boris Dobronravov 216739 IVB   Uprchl
        Viktor Seleznjev 216733 IVB Zemřel 26.9.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Mjelnikov 216711 IVB    
        Petr Borovych 216694 IVB    
        Andrej Andrjejanov 216692 IVB    
        Ivan Manžosov 216686 IVB    
        Anatolij Titov 161339 IVB    
        Ivan Žurkov 161586 IVB    
        Gjeorgij Mjerkulov 161878 IVB Zemřel v únoru 1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Vasilij Kovširin 171815 IVB    
        Michail Saryčjev 171825 IVB    
        Andrjej Šabašjev 162256 IVB    
        Jakov Maškin 172356 IVB Zemřel 21.2.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Taran Viktorov 172036 IVB    
        Faddjej Šjeljepov 172145 IVB    
        Kirill Gajevskij 172182 IVB    
        Pjetr Jevtušjevskij 172183 IVB    
        Nikita Ipatov 172186 IVB Zemřel 20.3.1944 v Šladnik  
        Pjetr Šopin 216984 IVB    
        Aljexej Kudinov 216992 IVB    
        Viktor Paškov 216753 IVB    
        Nikolaj Ilin 216743 IVB    
        Aljexandr Potapov 216699 IVB    
        Ivan Fjedorov 134692 IVB Zemřel 8.5.1943 v tranzitním táboře v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
                 
Brňany/Prohn bei Brux       Nikifor Klimov 162631 IVB    
        Aljexej Rusakov 172820 IVB    
        Fjedor Adochovskij 161488 IVB    
        Sjergej Mjelnikov 164322 IVB    
        Danil Manochin 151406 IVB Zemřel 8.9 1944, v tranzitním táboře v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Pavel Voronin 164251 IVB Zemřel 2.4.1944, v tranzitním táboře v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Smitrij Vološin 151229 IVB    
                 
Růžodol/Rosenthal   Zajatci ubytování v pracovním táboře č.33 firmy SUBAG   Vlas Mironov 162421 IVB    
        Ivan Nosarjev 149949 IVB    
        Nikolaj Podolskij 153516 IVB    
        Pjetr Tonkich 153545 IVB    
        Nikolaj Mitrofanov 153607 IVB Zemřel 18.9.1942 v Jakobsthalu  
        Vladimir Borodin 153765 IVB    
        Vasilij Lisikov 153769 IVB    
        Sjemjen Fjedotov   IVB Zemřel v září 1942 v Růžodolu  
        Michail Kolpakov 153802 IVB    
        Ivan Zološkov 155580 IVB    
        Fjedor Gajdukov 155582 IVB    
        Aljexjej Spirin 191314 IVB    
        Michail Kornjev 162511 IVB    
        Aljexej Moščjenko 164653 IVB    
        Grigorij Gontarjenko 165155 IVB    
        Ivan Rybakov 171572 IVB    
        Gordjej Pjerčjenko 172135 IVB    
        Kuzima Šlapak 172352 IVB    
        Sjergej Avakumov 181015 IVB    
        Anatolij Machiniko 203500 IVB    
        Dimitrij Bjezuško 217461 IVB   Uprchl, následně předán gestapu
        Pavje Simakin 217686 IVB    
        Michail Sjemjenov 217786 IVB    
        Ivan Pjeršin 217972 IVB    
        Pavjel Savčjenko 218259 IVB    
        Andrjej Popov 218330 IVB    
        Nikolaj Dubina 218331 IVB    
        Aljexandr Strjemičjev 151995 IVB    
        Stjepan Tolokonnikov 152164 IVB    
        Jakov Vjedkin 161364 IVB    
        Gjerasim Sazonov 161389 IVB Zemřel 12.2.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Fjedor Čuvilkin 161428 IVB    
        Vasilij Jarcjev 161470 IVB    
        Iosif Tagan 161852 IVB    
        Ivan Osadčij 161917 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Jermakov 162235 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Viktor Losjev 172002 IVB    
        Nikolaj Gaščjenko 154482 IVB    
        Fjedor Vydra 154538 IVB    
        Aljexandr Kalinin 143736 IVB    
        Fjedor Šlagov 143743 IVB    
        Aljexandr Gukov 143756 IVB    
        Nikita Batvinjev 143764 IVB    
        Ilarion Danilov 143765 IVB    
        Ivan Gricjenko 143774 IVB    
        Rostislav Gurinovič 143780 IVB    
        Vasilij Kisljakov 143796 IVB    
        Ivan Titkov 143805 IVB Zemřel 22.6.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexandr Kirin 143820 IVB    
        Jegor Novikov 143828 IVB    
        Stjepan Šarovar 143842 IVB    
        Vasilij Iljačjenko 143868 IVB    
        Petr Sinjegubov 143880 IVB Zemřel 28.6.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Tagir Sarafutdinov 143882 IVB    
        Ljeonid Juškov 143935 IVB    
        Fjedor Šapjekin 154763 IVB    
        Grigorij Ljapušjenko 154767 IVB Zemřel 16.12.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Sergej Astachov 143885 IVB    
                 
Souš/Tschausch Lager 35 Zajatci přivezeni v říjnu 1942. Ubytováni v pracovním táboře č.35 firmy SUBAG, jihozápadně od obce, u třídícího nádraží Třebušice. Nasazeni na dole Apolo. V táboře bylo umístěno celkem 4500 sovětských zajatců, o které se staralo 9 francouzských doktorů. Přesný počet mrtvých není znám. Zajatci byli pohřbíváni na starém ruském hřbitově v Souši. Zajatci setrvali až do 5.5.1945.    Ivan Balujev 42372 IVH Zemřel 4.4.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Prichodko 216923 IVB    
        Nikolaj Čjegakov 217256 IVB Zemřel 26.5.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Boris Bažanov 152245 IVB    
        Pavjel Dosjegajev 49543 IVH Zemřel 13.3.1943 v Třebušicích, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Fjejzjerachman Murzagulov 38872 IVH Zemřel v červenci 1944  
        Stjepan Žjerjebčinkov 40752 IVH Zemřel 18.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Paličikov 43450 IVH Zemřel 26.12.1942 v Třebušicích,  pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Nikolaj Jerochin 49217 IVH Zemřel 15.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Bilokovaljenko 152306 IVB    
        Ivan Pjetrušjenko 152627 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Cyganov 43445 IVH Zemřel 18.1.1943 v Třebušicích, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Vasilij Pjetrov 44938 IVH Zemřel 23.2.1943 v okresní nemocnici Lom u Mostu  
        Ivan Rjadnov 152675 IVB    
        Anton Zubčjenko 153007 IVB    
        Michail Andrianov 153069 IVB    
        Sjemjen Ruckij 153588 IVB    
        Varlam Kovaljenko 153590 IVB    
        Nikolaj Gavriljenko 153591 IVB    
        Ivan Ždanovsksij 153592 IVB    
        Andrjej Salochin 158122 IVB Zemřel 31.12.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Krachmaljev 162257 IVB    
        Pjetr Drobot 162342 IVB    
        Konstantin Kalinin 163249 IVB    
        Fjedor Maklagin 163917 IVB    
        Pavjel Škjeda 164085 IVB    
        Vasilij Koljesov 171000 IVB    
        Vasilij Durdin 178310 IVB    
        Ivan Davidjenko 182068 IVB    
        Filipp Gricjenko 183315 IVB    
        Boris Dimitrijev 187124 IVB    
        Jevgenij Syčjev 193512 IVB Zemřel 18.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Vladimir Sidorov 171286 IVB    
        Pavjel Gorb 200568 IVB Zemřel 8.1.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Aljexandr Dmitrijev 216480 IVB Zemřel 23.12.1943, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Vasilij Bacin 216289 IVB Zemřel 29.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Andrej Štyljev 217852   Zemřel 28.5.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Aljexej Čjernyšov 20749 VIIIF Zemřel 24.5.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Pavel Jarcjev 216640 IVB Zemřel 17.7.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedor Ščukin 170326 IVB Zemřel 22.5.1943 v Libkovicích  
        Ivan Mičurin 216442 IVB Zemřel 22.3.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Filip Kovali 195890 IVB Zemřel 18.4.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Pjetr Sorokovskij 130448 IVB Zemřel 17.5.1943 v Libkovicích  
        Aljexej Kozimjenčuk 169891 IVB Zemřel 30.4.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedos Kramcov 48612 IVB Zemřel 13.1.1944 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Petr Gavrilin 45555 IVH Zemřel 10.6.1943 v Libkovicích  
        Sjergej Grinin 193060 IVB Zemřel 9.2.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Petr Bitjuk 202024 IVB Zemřel 20.7.1943 v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Kabanov 218573 IVB Zemřel 11.4.1944 v Libkovicích  
        Grigorij Chudjakov 216429 IVB Zemřel 3.3.1944 v Libkovicích  
        Gavril Drovnikov 218275 IVB Zemřel 3.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Fjedor Aninkov 218486 IVB Zemřel 24.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Dmitrij Vochlin 21412 IVB Zemřel 8.5.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Michail Vilkov 218304 IVB Zemřel v červnu 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Michail Popov 203291 IVB Zemřel 8.3. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Petr Protopopov 47073 IVH Zemřel 25.1. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Nikolaj Bozov 216799 IVB Pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Ivan Nadtoka 203433 IVB Zemřel 14.2. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Michail Djemidov 216475 IVB Zemřel 19.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pjetr Kurbakov 218274 IVB Zemřel 10.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Jemjelijan Kučjerjenko 202177 IVB Zemřel 15.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pavjel Kljestov 218315 IVB Zemřel 13.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pjetr Klimjenko 217847 IVB Zemřel 10.5. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Trofim Krjukov 218358 IVB Zemřel 24.4. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Ivan Koračjenko 216426 IVB Zemřel 18.4. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pavjel Kalašnik 79745 XVIIB Zemřel 21.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Vladimir Kramar 86326 VIIIF Zemřel 8.9. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Grigorij Bajkov 218396 IVB Zemřel 22.3. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Jakov Babjenko 46802 IVH Zemřel 16.6. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Dimitrij Busarov 50418 IVH Zemřel 3.3. 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Michail Gubanov 144755 IVB Zemřel v červnu 1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Sjergej Grigorjev 216667 IVB Zemřel 12.4.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Vasilij Gostjev 44887 IVH Zemřel 29.4.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Andrej Gamančjenko 152695 IVB Zemřel 20.6.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Filipp Novikov 143623 IVB Zemřel 10.1.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Petr Maximjenko 218340 IVB Zemřel 24.1.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Grigorij Murzin 173149 IVB Zemřel 10.6.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Aljexandr Mjenjejev 87185 VIIIF Zemřel 10.5.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Balgabej Aubakir 39276 IVH Zemřel 18.1.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Aljexandr Ličjenko 173463 IVB Zemřel 12.10.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pavjel Ljezjakin 193681 IVB Zemřel 14.4.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Sjergej Losjev 113120 IVB Zemřel 16.4.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Aljexej Rjezcov 218561 IVB Zemřel 6.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Pjetr Grigorijevič 172692 IVB Zemřel 25.2.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Ivan Sucharjev 175328 IVB Zemřel 4.5.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši  
        Ian Timošinin 30773 VIB Zemřel 6.3.1944, pohřben na ruském hřbitově v Souši