Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Teplice/Teplitz (Wehrkreis IV) IV

30. 9. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Teplice/Teplitz (Wehrkreis IV)

 

Švýcarský mlýn-Novosedlice/Schweizermühle Weiskirchlitz Rewier Weiskirchlitz Zajatecký lazaret, revír, se nacházel na severním okraji Novosedlic ve Švýcarském mlýně. Objekt byl označen červeným křížem.  Stav při běžném vytížení 80 osob. Fluktuace byla vysoká. Ti jejichž stav nenapovídal brzké vyzdravení, byli odsunováni do zajateckého lazaretu Zeithain. Tábor fungoval od roku 1942 do 5.5.1945.    Sava Kulik 172801 IVB Zem,řel 4.7.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexej Isajenko 185150 IVB    
        Jakov Jerin 204129 IVB Zemřel 17.7.1943, pohřben v Libkovicích  
        Afanasij Pjetrjenko 151249   IVB  
        Fjedor Čuvilkin 161428 IVB    
        Pavjel Vjervjekin 205487   Zemřel 18.5.1944 v Ústí nad Labem  
        Jurij Pjerfilov 205473 IVB Zemřel 29.8.1944 v Ústí nad Labem  
        Aljexej Sosnin 172089 IVB    
        Nikolaj Bajev 38137 IVH Zemřel 25.4.1943, pohřben v Laduňku  
        Vasilij Azarov 154298 IVB    
        Jefim Galuška 154300 IVB    
        Michail Kozarjev 154431 IVB Zemřel 26.11.1942 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Petr Cvjetkov 154437 IVB    
        Ivan Titkov 143805 IVB Zemřel 22.6.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Petr Sinjegubov 143880 IVB Zemřel 28.6.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Sergej Astachov 143885 IVB    
        Stjepan Povljenok 143904 IVB    
        Timofej Anisimov 154632 IVB    
        Ivan Lyza 154721 IVB    
        Jegor Bronikov 154732 IVB    
        Fjedor Usanov 154735 IVB    
        Grigorij Ljapušjenko 154767 IVB Zemřel 16.12.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Grigorij Ivašjenko 154795 IVB    
        Petr Solovijev 154826 IVB    
        Roman Sjebjekin 154840 IVB    
        Alvrentij Zjelik 164847 IVB Zemřel 13.4.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Kalašnikov 155143 IVB Zemřel 22.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Vasilij Jesin 162427 IVB    
        Pjetr Chromov 162483 IVB    
        Pavjel Timochov 163550 IVB    
        Michail Lysjenko 164509 IVB Zemřel 12.4.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Timofej Kulimjakin 164587 IVB    
        Fjedor Borisov 164792 IVB    
        Nikolaj Stanislavskij 164811 IVB Zemřel 27.2.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ljeontij Lukijancjev 165204 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Andrej Pjerjemyšljev 171545 IVB Zemřel 24.11.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Gavril Pčjelincjev 171598 IVB Zemřel 16.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ilarion Konkin 171691 IVB    
        Kuzima Šlapak 172352 IVB    
        Michail Makarjenko 172368 IVB    
        Aljexej Ivanov 172452 IVB Zemřel 30.1.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ilarion Karpkenko 180301 IVB    
        Sjergej Avakumov 181015 IVB    
        Vladimir Karpjetin 184415 IVB    
        Vasilij Fjedorjec 184929 IVB    
        Pjetr Klopatjuk 184930 IVB    
        Nikolaj Anipčjenko 184987 IVB    
        Stanislav Barabaš 217725      
        Vasilij Livadnskij 161903 IVB Zemřel 21.7.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Filip Krupjenin 151550 IVB Zemřel6.3.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Dimitrij Mažarov 151914 IVB    
        Ivan Vjeršinin 152034 IVB    
        Andrej Kolcov 152036 IVB    
        Fjedor Koroljev 205193 IVB Zemřel 23.12.1944, pohřben v Libkovicích  
        Aljexej Krupin 151118   Zemřel 23.3.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexej Suslin 151130      
        Grigorij Bjelokur 161312      
        Aljexandr Kuchljev 161318      
        Fjedor Bjelous 161362 IVB    
        Kuzma Dolganov 161419 IVB    
        Stjepan Djatlov 161501 IVB Zemřel v dubnu 1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Pantaljej Prasolov 161526 IVB    
        Dmitrij Chripušin 161719 IVB    
        Anatolij Pychtjenko 161774 IVB    
        Jakov Gunjaga 162209 IVB Zemřel 9.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Simonov 205478 IVB    
        Ivan Kuzovčikov 205481 IVB    
        Gavril Syčjev 205482 IVB    
        Ivan Solovijev 205483 IVB    
        Fjedor Kuropatnikov 205484 IVB    
        Grigorij Pogadajev 205485 IVB Zemřel 16.4.1944 v Ústí nad Labem  
        Trofim Gupalo 205488 IVB Přeložen 12.11.1944 do Komanda Zeppelin  
        Gavril Vorobijev 172053 IVB    
        Ivan Konovalov 172114 IVB    
        Ivan Durnjev 171143 IVB Zemřel 15.12.1942 v Ervěnicích  
        Nikolaj Kozlov 171951 IVB Zemřel 18.11.1942 v Ervěnicích  
        Fjedor Konoplin 172413 IVB Zemřel 13.11.1942 v Ervěnicích  
        Gerasim Ampjjejev 155801 IVB Zemřel 28.10.1942 v Novosedlicích  
        Grigorij Drjej 182850 IVB Zemřel 26.2.1943 v Novosedlicích  
        Nikolaj Storožjenko 151270 IVB    
        Ivan Borisov 161268 IVB    
        Anatolij Gavrilov 161427 IVB    
        Fjedor Voronin 218564 IVB    
        Fjedor Lobač 172466 IVB    
        Klim Sanjejev 164410 IVB Zemřel 26.4.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Matjuchin 216596 IVB    
        Sjemjen Vasiljenko 161395 IVB    
        Aljexandr Vorobijev 161438 IVB    
        Pavel Kaznačjejev 154499 IVB    
        Grigorij Novikov 152307 IVB    
        Aljexjej Trjetjakov 152629 IVB    
        Vasilij Oparin 152656 IVB    
        Fjedor Čjernobaj 152863 IVB    
        Pavjel Padurjec 153010 IVB    
        Nikolaj Chudjukov 153511 IVB Zemřel 22.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Afanasij Kovaljenko 153580 IVB    
        Vasilij Karasjev 153794 IVB    
        Nikolaj Kapustin 153836 IVB Zemřel 25.8.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Vasilij Muryljev 153862 IVB    
        Pavjel Gračjev 154229 IVB    
        Sjergjej Kuznjecov 154243 IVB    
        Andrjej Kartavjenkov 154958 IVB    
        Ivan Zološkov 155580 IVB    
        Afanasij Kljepov 178104 IVB    
        Sjergjej Livjencjev 183045 IVB    
        Nikifor Bykov 183048 IVB Zemřel 13.8.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Giljejev 152873 IVB    
        Aljexandr Sjemjenov 153232 IVB    
        Matvej Nikitjenko 154859 IVB    
        Nikolaj Bystrickij 154954 IVB    
        Nikolaj Ljevachin 154916 IVB    
        Stjepan Trajnin 152326 IVB    
        Nikolaj Gunin 152255 IVB    
        Jakov Uvarov 152273 IVB    
        Ivan Syrokvaša 163997 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Pjetr Kiška 183903 IVB    
        Ivan Poljanskij 171482 IVB    
        Stjepan Vaščjenko 171969 IVB    
        Fjedor Jurov 172004 IVB    
        Ilja Goldjenko 217691 IVB    
        Boris Sokolov 217784 IVB    
        Sjerafim Sidorov 218343 IVB    
        Grigorij Poliskoj 218430 IVB    
        Pjetr Gorbunov 218464 IVB    
        Afanasij Zinčjenko 218490 IVB    
        Grigorij Kramari 151961 IVB    
        Petr Jelisjejev 152143 IVB    
        Timofej Sjemdjanov 161602 IVB    
        Ivan Kirilov 161898 IVB    
        Porfirij Kondratjenko 161967 IVB    
        Sjemjen Klivcov 162129 IVB    
        Danil Žižko 171740 IVB    
        Vasilij Maslov 164815 IVB Zemřel 27.5.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Danil Vasiljevič 171740 IVB    
        Ivan Koroljev 216744 IVB    
        Fjedor Njevjerov 216678 IVB    
        Nazar Ivanov 216620 IVB    
        Stjepan Staškin 216450 IVB 6.4.1945 předán do policejní věznice Most  
        Michail Boldajev 165075 IVB    
        Pavjel Kudinov 216786 IVB    
        Ilja Molodcov 216673 IVB    
        Ivan Fjedorov 134692 IVB Zemřel 8.5.1943, pohřben v Libkovicích  
                 
Teplice/Teplitz IV    Tábor se nacházel za hlavním nádražím v dřevěných barácích na ulici Lastenstrasse. Rusové zde byli od roku 1942 do konce války. Kapacita tábora 250 zajatců. Zemřelí byli pohřbeni na židovském hřbitově v Teplicích šanově.   Grigorij Danyšin 162091 IVB    
        Pavje Simakin 217686 IVB    
        Aljexandr Kramarjenko 217776 IVB    
        Lazari Vasiljev 217893 IVB Uprchl  
        Aljexej Sadovnikov 217905 IVB Uprchl  
        Andrjej Lobanov 218163 IVB Uprchl  
        Ivan Šjevčjenko 218216 IVB    
        Vladimir Bojko 218246 IVB    
        Nikolaj Stolarjev 155141 IVB Zemřel 26.3.1943, zemřel v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Novik 154296 IVB Zemřel 29.7.1942 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Aljexej Moščjenko 164653 IVB    
        Ljeontij Lukijancjev 165204 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Danil Liskonog 165248 IVB    
        Gavril Pčjelincjev 171598 IVB Zemřel 16.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ilarion Karpkenko 180301 IVB    
        Pankratij Lysjenko 185004 IVB    
        Aljexej Čuklinov 217739 IVB    
        Nikolaj Bjernovjega 184421 IVB    
        Michail Židikov 217803 IVB    
        Stjepan Trajnin 152326 IVB    
        Vasilij Gamajunov 152855 IVB Zemřel 27.7.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Giljejev 152873 IVB    
        Andrjej Malicjev 152949 IVB    
        Aljexandr Sjemjenov 153232 IVB    
        Nikolaj Ljevachin 154916 IVB    
        Nikifor Bykov 183048 IVB Zemřel 13.8.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Grigorij Antonov 41759 IVH Zemřel 16.5.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain