Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Ústí nad Labem/Aussig (Wehrkreis IV) V

30. 9. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Ústí nad Labem/Aussig (Wehrkreis IV)

 

Aussig/Ústí nad Labem    Pracovní tábor hutní továrny Muhlig Union se nacházel v budově truhlárny č.251, 251a a 291c. Tábor měl kapacitu 400 osob a byl společný jako pro chemické závody tak i pro hutní závod Union 9.května 1945 byli zajatci propuštěni   Fjedor Koroljev 152231 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Makar Chvostik 184620 IVB Zemřel v září 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Jaskivjec 152212 IVB Zemřel 15.7 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Litvinov 205111 IVB Zemřel 4.4.1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Stjepan Gorodzjanko 216621 IVB    
        Andrej Nadjajkin 216616 IVB    
        Vasilij Njefjedov 216516 IVB    
        Pavjel Molochov 216215 IVB    
        Ivan Burov 151032 IVB    
        Iosif Čjezarjev 151271 IVB    
        Nikolaj Tarasov 193045 IVB Zemřel 12.7.1943 v Ústí nad Labem  
        Ivan Kovaljenko 161214 IVB    
        Vladimir Nasonov 161296 IVB Zemřel 27.4.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ilja Zjuzin 161304 IVB Zemřel  2.10.1942 v Ústí nad Labem  
        Vasilij Kovba 161313 IVB    
        Fjedor Bulgakov 161323 IVB    
        Grigorij Buljekov 161358 IVB Zemřel 8.3.1944 v Ústí nad Labem  
        Mjelnikov Dmitrij 161439 IVB    
        AljexandTrujevcjev 161499 IVB    
        Petr Charitonov 161566 IVB Zemřel 5.8.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Jeliferij Varfolomjejev 161577 IVB    
        Dimitrij Volkov 161624 IVB    
        Fjedor Rodimin 161685 IVB    
        Jefim Jašin 161845 IVB    
        Pavel Rjevjelov 161875 IVB    
        Fadjejej Jemcov 161897 IVB    
        Sjergej Solovijev 161955 IVB    
        Sjemjen Klivcov 162129 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Sjemjen Kovaljev 193246   Zemřel 20.8.1943 v Ústí nad Labem  
        Michail Simonov 205478      
        Ivan Kuzovčikov 205481      
        Gavril Syčjev 205482      
        Ivan Solovijev 205483      
        Fjedor Kuropatnikov 205484      
        Grigorij Pogadajev 205485   Zemřel 16.4.1944 v Ústí nad Labem  
        Trofim Gupalo 205488   Přeložen 12.11.1944 do Komanda Zeppelin  
        Jurij Pjerfilov 205473 IVB Zemřel 29.8.1944 v Ústí nad Labem  
        Pavjel Mylicyn 166370 IVB Zemřel 15.7.1943 v Ústí nad Labem  
        Matvej Šubin 46351 IVH Zemřel 1.11.1942 v Ústí nad Labem  
        Ivan Ušakov 38430 IVH Zemřel 8.3.1943 v Ústí nad Labem  
        Michail Smirnov 192916 IVB Zemřel 16.2.1943 v Ústí nad Labem  
        Tadaš Manasjan 158061 IVB Zemřel 29.7.1944 v Ústí nad Labem  
        Kuzma Pjetrov 49133 IVH Zemřel 13.7.1944 v Ústí nad Labem  
        Ivan Stigunov 193679 IVB Zem,řel 8.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Ivan Kosjak 172011 IVB    
        Konstantin Krivcov 172124 IVB    
        Anton Dyšljevskij 172125 IVB Zemřel 21.2.1944 ve Střekově  
        Michail Pjetručjenka 151967 IVB    
        Andrej Kravčuk 151981 IVB    
        Stjepan Proti 151991 IVB    
        Ivan Sucharjev 152048 IVB   Uprchl
        Nikolaj Lipin 152053 IVB   Uprchl
        Aljexej Klimovič 152054 IVB    
        Maksim Ruzanov 152080 IVB    
        Nikolaj Romanov 152082 IVB    
        Tit Chmjelinov 152144 IVB    
        Valjentin Kozjel 152222 IVB Zastřelen na útěku z pracovního komanda 14.8.1942  
        Petr Božko 172733 IVB Zemřel 4.7.1944, pohřben v Libkovicích  
        Petr Bagin 42798 IVB Zemřel 14.9.1943, pohřben v Libkovicích  
        Michail Lobanskij 155329 IVB Zemřel 6.1.1945, pohřben v Libkovicích  
        Nikolaj Ščjerbakov 200992 IVB Zemřel 10.10.1944, pohřben v Libkovicích  
        Fjedor Koroljev 205193 IVB Zemřel 23.12.1944, pohřben v Libkovicích  
        Sanzisbaj Papijev 162431 IVB    
        Jakov Bolotnikov 162437 IVB Zemřel 12.4.1943 v Ústí nad Labem Dulag Likwitz/Libkovice
        Nikolaj Grigorjev 164019 IVB Zemřel 6.11.1943 v Ústí nad Labem Dulag Likwitz/Libkovice
        Panfil Kalmykov 164105 IVB    
        Pjetr Sjerych 164112 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Ilarion Pavlov 164140 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Sjergej Mjelnikov 164322 IVB    
        Michail Lysjenko 164509 IVB Zemřel 12.4.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Dmitrij Kovaličuk 164630 IVB    
        Vasilij Aljechin 164750 IVB    
        Vasilij Šjevčjenko 165203 IVB    
        Aljexej Krasnoščjekov 165246 IVB    
        Ivan Poljanskij 171482 IVB    
        Dimitrij Kopcjev 171657 IVB    
        Afanasij Sarajkin 171667 IVB    
        Ilarion Konkin 171691 IVB    
        Michail Birjukov 171705 IVB    
        Vasilij Bakunovjec 172200 IVB    
        Grigorij Širokov 172361 IVB    
        Sidor Chljebko 184800 IVB    
        Dmitrij Mjerkulov 184986 IVB Zemřel 14.3.1944 v Bystřici  
        Aljexandr Tkačjev 217463 IVB    
        Michail Vikulicjev 217601 IVB    
        Ivan Šmidiko 217659 IVB    
        Boris Sokolov 217784 IVB    
        Sjergej Slavnov 217865 IVB    
        Michail Charčuk 217934 IVB    
        Vasilij Pimjenov 218544 IVB    
        Vasilij Igonin 218551 IVB    
        Vasilij Azarov 154298 IVB    
        Aljexej Ščurko 154344 IVB Zemřel 15.1.1944 Dulag Likwitz/Libkovice
        Stjepan Povljenok 143904 IVB    
        Grigorij Ivašjenko 154795 IVB    
        Pavjel Vjervjekin 205487 IVB Zemřel 18.5.1944 v Ústí nad Labem  
        Jakov Davydkov 111369 IVB Zemřel 28.1.1944 v Ústí nad Labem  
        Naursej Sultanbjekov 39392 IVH Zemřel 20.3.1944 v Ústí nad Labem  
        Pjetr Dolbja 216995 IVB    
        Ivan Pjetrov 216877 IVB    
        Ivan Koroljev 216744 IVB    
        Michail Malicjev 152258 IVB Zemřel 2.7.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Michail Matvjejev 152262 IVB   Uprchl
        Gjeorgij Dvorjanskij 152271 IVB    
        Jakov Uvarov 152273 IVB    
        Sjemjen But 153595 IVB    
        Kiril Manajev 155013 IVB    
        Pjetr Kizljarov 162779 IVB    
                 
Ústi nad Labem-Střekov/Aussig-Schreckenstein   Zajatci nasazeni ve firmě Oettel werk   Vasilij Nikitočkin 46611 IVH Zemřel 19.9.1941 ve Střekově  
        Vladimir Sjerov 45867 IVH Zemřel 23.10.1942 ve Střekově  
        Anatolij Pychtjenko 161774 IVB    
        Aljexandr Vorobijev 161438 IVB    
        Djemijan Djenisjenko 164316 IVB    
        Andrej Guk 71655 IVB    
        Jakov Njeblijenko 184981 IVB    
        Sjemjen Rogov 217889 IVB    
        Afanasij Zinčjenko 218490 IVB    
        Andrej Kravčuk 151981 IVB    
        Sergej Machankov 45499 IVH Zemřel 23.5.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Kuzma Kononjenko 52909 IVH Zemřel 16.2.1945, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Dimitrij Brigov 172094 IVB    
        Michail Simonov 205478 IVB IVB  
        Kuzma Dolganov 161419 IVB    
        Michail Malygin 47141 IVH Zemřel 6.4.1943 ve Střekově  
                 
                 
Ústí naLabem-Předlice/Aussig-Prödlitz    Pracovní tábor se nacházel v místním lidovém domě Volkshaus. Byli zde zajatci pracující pro říšské dráhy. Kapacita tábora 250 zajatců. Zemřelo 15 zajatců. 5.května 1945 při zahájení revoluce čeští vlastenci přestříhali dráty a zajatce osvobodili. Zajatci byli pohřbíváni na místním hřbitově. Jeden zajatec byl pohřben na zahradě Volksahusu   Ivan Udovičjenko 182895 IVB Zemřel 6.9.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedor Jurov 172004 IVB    
        Ivan Agapov 216494 IVB    
        Aljexej Bondarjev 162474 IVB    
        Pavel Novikov 161432 IVB    
        Dmitrij Kljevanov 161497 IVB    
        Pantaljej Prasolov 161526 IVB    
        Anatolij Sušjencov 161539 IVB    
        Grigorij Jevtušjenko 161744 IVB    
        Michail Vidjejev 152023 IVB    
        Vasilij Njedodajev 152154 IVB    
        Ivan Kopytin 165320 IVB    
        Fjedor Dubovik 165330 IVB    
        Aljexandr Čjernobrovkin 218563 IVB    
        Nikolaj Stjepanov 151077 IVB Zermřel 17.10.1942 v Předlicích  
        Ilarion Kostarnov 161582 IVB    
        Pantalej Zadorožnyj 166282 IVB Zemřel 12.8.1944 ve Střekově  
        Pavjel Mylicyn 166370 IVB Zemřel 15.7.1943 v Ústí nad Labem  
        Aljexandr Sjerjeda 183141 IVB