Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Ústí nad Labem/Aussig (Wehrkreis IV) VI

30. 9. 2016
Obec/Město Označení komanda Popis pracovního komanda Kmenový tábor příslušný pro dané pracovní komando Jméno Zajatce Registrační číslo Místo první registrace zajatce Poznámka I Poznámka II
Jmenný seznam válečných zajatců Zemský obvod Ústí nad Labem/Aussig (Wehrkreis IV)

 

Ústi na Labem/Aussig   Zajatci přivezeni 1.12.1944. Ubytováni v táboře na západním okraji obce u Šichtových závodů, kde rovněž pracovali.  Táborem prošlo 1500 ruských zajatců, 3 Rusové zemřeli. Zajatci setrvali do 5.5. 1945.     Leonid Sokolovskij 152049 IVB    
        Grigorij Uljanov 163260 IVB    
        Aljexjej Platonov 48963 IVH Zemřel roku 1944 v Ústí nad Labem  
        Aljexandr Vasiljev 163261 IVB    
        Michail Malicjev 152258 IVB Zemřel 2.7.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Nikolaj Kalina 152263 IVB Zemřel 24.7.1942 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Sjemjen Sošnikov 152267 IVB Zemřel 13.7.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Gjeorgij Dvorjanskij 152271 IVB    
        Jakov Uvarov 152273 IVB    
        Sjergjej Pašin 152305 IVB    
        Vasilij Oparin 152656 IVB    
        Nikolaj Ruckij 153594 IVB    
        Ivan Chachtarjev 153733 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Grigorij Dijačjenko 154880 IVB    
        Guzair Maulitov 154993 IVB    
        Gizad Zinnatov 155033 IVB    
        Gjeorgij Balykin 155061 IVB    
        Fjedor Zjelnin 155076 IVB    
        Fjedor Sjagin 155421 IVB    
        Gavril Trjebuchin 155617 IVB    
        Aljexjej Jakovljev 178102 IVB    
        Ilja Borovko 178114 IVB    
        Pavjel Pirožkov 178115 IVB    
        Vladimir Pogorjelyj 178117 IVB    
        Vasilij Babarika 178120 IVB    
        Anatolij Gavrilov 155017 IVB    
        Fjedos Kozlovjec 164481 IVB    
        Gjemjerbjek Aljejev 16499 IVB    
        Dmitrij Kovaličuk 164630 IVB    
        Vasilij Platonov 164660 IVB    
        Dimitrij Anisimov 164726 IVB    
        Vasilij Aljechin 164750 IVB    
        Aljexej Culygin 164836 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Aljexej Jeršov 164839 IVB    
        Michail Carskij 165056 IVB    
        Ivan Ignatov 165058 IVB    
        Ivan Kruglov 165059 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Šjevčjenko 165203 IVB    
        Boris Gotjenko 165228 IVB    
        Aljexej Krasnoščjekov 165246 IVB    
        Fjedor Filonjenko 165273 IVB Zemřel v červnu 1943 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Odjegov 167503 IVB    
        Dorofjej Polivanov 171310 IVB Zemřel 16.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Artjem Samborskij 171616 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Nikolaj Orlov 171662 IVB Zemřel 11.6.1943 v Ústí nad Labem Dulag Likwitz/Libkovice
        Ivan Kazakov 171710 IVB    
        Sjergej Vjeršinin 171753 IVB    
        Kiril Kosinskij 172261 IVB Zemřel 5.7.1943 v Ústí nad Labem Dulag Likwitz/Libkovice
        Kuzima Šlapak 172352 IVB    
        Michail Ljašjenko 172449 IVB    
        Ivan Žerjepa 172451 IVB    
        Aljexej Bobrov 173037 IVB Zemřel v Aussig 3.5.1943  
        Vasilij Tuigin 173176 IVB    
        Vladimir Karpjetin 184415 IVB    
        Gavril Sinica 184540 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Jakov Kalibjerda 184743 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Kondrat Tarnavskij 184766 IVB    
        Nikolaj Anipčjenko 184987 IVB    
        Ivan Sachno 184990 IVB    
        Afanasij Afanasjenko 184993 IVB    
        Aljexej Krilov 217497 IVB    
        Kuzma Amjelin 217924 IVB    
        Nikolaj Voronov 218264 IVB    
        Vasilij Sorokin 193632 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedor Koroljev 152231 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Jevdokimov 47074 IVH Zemřel 2.1.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Pavel Grišin 151054 IVB Zemřel 20.6.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Jegor Falkovskij 151767 IVB    
        Michail Griško 151867 IVB    
        Jevgenij Trusov 151889 IVB    
        Pavel Savinov 161962 IVB    
        Michail Pjetručjenka 151967 IVB    
        Jegor Astachov 151973 IVB    
        Michail Pustoškin 151976 IVB    
        Andrej Kravčuk 151981 IVB    
        Ivan Makarjenko 151982 IVB    
        Stjepan Proti 151991 IVB    
        Petr Ignatjenko 152009 IVB    
        Pavjel Makljukov 152011 IVB    
        Michail Vidjejev 152023 IVB    
        Ivan Trifonov 152024 IVB    
        Konstantin Omjeljanjenko 152028 IVB    
        Nikolaj Vilizov 152035 IVB    
        Andrej Kolcov 152036 IVB    
        Nikolaj Lipin 152053 IVB    
        Aljexej Klimovič 152054 IVB    
        Aljexej Klimovič 152054 IVB    
        Andrej Jepa 152055 IVB    
        Casilij Charin 152060 IVB    
        Sjergej Nikolajev 152067 IVB    
        Nikolaj Tupičkin 152077 IVB    
        Valjentin Bazin 152078 IVB    
        Maksim Ruzanov 152080 IVB    
        Nikolaj Romanov 152082 IVB    
        Pavjel Podkolzin 152085 IVB    
        Aljexandr Koršunov 152091 IVB    
        Ivan Volkov 152092 IVB    
        Vasilij Ivanov 152116 IVB    
        Ivan Mitrofanov 152142 IVB    
        Tit Chmjelinov 152144 IVB    
        Vasilij Njedodajev 152154 IVB    
        Petr Šjestkov 152170 IVB    
        Pavjel Kubikov 152171 IVB    
        Grigorij Makarčjenko 152216 IVB    
        Valjentin Kozjel 152222 IVB Zastřelen na útěku z pracovního komanda 14.8.1942  
        Vasilij Lapjenkov 152242 IVB    
        Nikolaj Dorofjejev 152243 IVB    
        Jevgenij Kljemjentijev 179377 IVB Zemřel 24.6.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Aljexej Maslov 49394 IVB Zemřel 17.12.1942, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Petr Gorbačjev 173881 IVB Zemřel 2.3.1943, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Nikolaj Šjendrik 216742 IVB    
        Aljexandr Kuchljev 161318 IVB    
        Petr Pavlov 161319 IVB    
        Ivan Zinčjenko 161506 IVB    
        Anatolij Sušjencov 161539 IVB    
        Jeliferij Varfolomjejev 161577 IVB    
        Fjedor Rodimin 161685 IVB    
        Anatolij Pychtjenko 161774 IVB    
        Filip Čuvajlo 161776 IVB    
        Jefim Jašin 161845 IVB    
        Ivan Molčanov 162001 IVB    
        Vasilij Mjelnik 162040 IVB    
        Sjemjen Klivcov 162129 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Smirnov 171828   Zemřel 15.3.1943 v Ústí nad Labem  
        Michail Simonov 205478      
        Stjepan Štali 191066 IVB Zemřel 28.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Storožjev 171750 IVB Zemřel 6.2.1943 v Ústí nad Labem  
        Sergej Vjeršinin 171753 IVB    
        Petr Gudkov 49686 IVH Zemřel 13.10.1942 v Ústí nad Labem  
        Anton Chlyst 191318 IVB Zemřel 5.1.1942 v Ústí nad Labem  
        Timofej Boldarichin 47122 IVH Zemřel 19.2.1943 ve Varnsdorfu  
        Ivan Bondarik 47143 IVH Zemřel 29.4.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ivan Razjenko 48726 IVH Zemřel 13.11.1942 v Ústí nad Labem  
        Aljexandr Čistjakov 47130 IVH Zemřel 19.3.1943 v Ústí nad Labem  
        Stjepan Sjemjeniščjev 46331 IVH Zemřel 10.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Ivan Charčjenko 191494 IVB   Uprchl
        Simitrij Archangjelskij 191499 IVB    
        Afanasij Korjepanov 191501 IVB    
        Porochov Maljankov 191503 IVB Zemřel 18.12.1944 v Ústí nad Labem  
        Fjedor Todorovskij 48472 IVH Zemřel 28.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Vasilij Sorokin 193632 IVB Zemřel 6.3.1943 v Ústí nad Labem  
        Petr Babuškin 161788 IVB Zemřel 29.6.1943 v Ústí nad Labem  
        Vasilij Djetlov 152079 IVB Zemřel 4.2.1944 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Aljexanin 171866 IVB Zemřel 29.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Nječaj 171987 IVB    
        Dimitrij Kopalkin 172100 IVB Zemřel 24.6.1943 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Bikulin 172108 IVB    
        Georgij Skrjechin 47852 IVB Zemřel 17.10.1942 v rezervním lazaretu Bílina  
        Petr Stasi 145189 IVB    
        Aljexej Čudajev 143850 IVB   Dulag Likwitz
        Petr Sinjegubov 143880 IVB Zemřel 28.6.1944 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Ljeonid Juškov 143935 IVB    
        Ivan Jaskivjec 152212 IVB Zemřel 15.7 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Michail Maximov 151319   Zemřel 25.1.1943 v Ústí nad Labem  
        Dimitrij Jermakov 200770   Zemřel 18.4.1944 v Ústí nad Labem  
        Nikolaj Vorona 161585 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Anatolij Trjetjakov 161695 IVB    
        Petr Babuškin 161788 IVB Zemřel 29.-6.1943 v Ústí nad Labem Dulag Likwitz/Libkovice
        Nikolaj Burlakov 161922 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Petr Bulynskij 162084 IVB    
        Vasilij Volkov 162157 IVB    
        Valenzin Jadrošnikov 171682 IVB Zemřel 27.4.1943 v Ústí nad Labem  
        Aljexej Golovastikov 45358 IVB Zemřel 26.1.1943 ve Střekově  
        Michail Maximov 151319 IVB Zemřel 25.1.1943 ve Střekově  
        Dimitrij Brigov 172094 IVB    
        Fjedot Romanjenko 192378 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Grigorij Andrjušjenko 161264 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Vasilij Lapšin 155014 IVB    
        Alexandr Voronin 163914 IVB    
        Afanasij Kljepov 178104 IVB    
        Nikolaj Kazakov 183101 IVB    
        Aljexandr Sotnikov 171267 IVB    
        Kiril Manajev 155013 IVB    
                 
Krásné Březno/Schonpriesen    Z dobových dokumentů vyplývá, že zajatci v Krásném Březně byli nasazeni minimálně na dvou místech a to v Sudetských pivovarech (Sudetenbrau) a ve skladech (Geraetelager).   Grigorij Garkun 199829 IVB Zemřel 16.5 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Michail Griško 151867 IVB    
        Fjedor Storčilo 161489 IVB    
        Dimitrij Brigov 172094 IVB    
        Konstantin Garničjev 172131 IVB    
        Ignatij Bazyljev 36726 IVH Zemřel 10.7.1943 v Ústí nad Labem  
        Andrej Čuvjeljev 38130 IVH Zemřel 16.9 1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Fjedos Kramcov 48612 IVB Zemřel 13.1.1944, pohřben v Libkovicích Dulag Likwitz/Libkovice
        Konstantin Kolontaj 161907 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Dimitrij Bjelik 162075 IVB   Dulag Likwitz/Libkovice
        Georgij Minjukov 171547 IVB Zemřel 20.2.1944 v Ústí nad Labem  
        Andrej Guk 71655 IVB    
        Sjergej Mjelnikov 164322 IVB    
        Dimitrij Kopcjev 171657 IVB    
        Michail Birjukov 171705 IVB    
        Grigorij Širokov 172361 IVB    
        Fjedot Blažkov 172189 IVB    
        Dimitrij Ananijev 173001 IVB    
        Stjepan Krasjuk 173127 IVB    
        Michail Lozickij 173264 IVB    
        Pjetr Kudajev 216810 IVB    
        Ivan Soskov 42281 IVH Zemřel 13.11.1942 v Ervěnicích  
        Vasilij Bakunovjec 172200 IVB    
        Konstantin Krivcov 172124 IVB    
        Fjedos Kozlovjec 164481 IVB    
        Nikolaj Kostjuničjev 153327 IVB    
        Andrjej Salochin 158122 IVB Zemřel 31.12.1943 v zajateckém lazaretu Zeithain  
        Afanasij Kljepov 178104 IVB    
        Ivan Davidjenko 182068 IVB    
        Boris Dimitrijev 187124 IVB    
        Ljeonid Juškov 143935 IVB